Współczesny a nowoczesny wystrój wnętrz

Jeśli czujesz się zagubiony, gdy zastanawiasz się nad różnicami między współczesnym a nowoczesnym wystrojem wnętrz, nie obawiaj się więcej, ponieważ przełamujemy różnice między tymi dwoma stylami projektowania wnętrz. A ponieważ jest to częste pytanie, z jakim zmagają się nasi projektanci, wybraliśmy do wyboru stylowe akcenty, które są łatwe do zrozumienia i łatwe do wykorzystania.

Chociaż wielu naszych klientów myli współczesność jako zsynchronizowaną z nowoczesnymi stylami projektowania wnętrz, w rzeczywistości są one bardzo różne. Choć mogą być synonimami w kluczowych kwestiach, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, współczesność i nowoczesność są same w sobie. Aby uzyskać mądrość w zakresie tych dwóch stylów projektowania, skontaktowaliśmy się z projektantami  Décor Aid  , aby podzielili się swoją wiedzą na temat różnic między współczesnymi i nowoczesnymi stylami projektowania wnętrz, które powinieneś znać.

reklama:

web design

Projektowanie stron internetowych: szymansky.pl

CO TO JEST WSPÓŁCZESNE WZORNICTWO?

Chociaż niektóre elementy nowoczesnego designu można dostrzec we współczesnym designie, te dwa style mają swoje własne ekskluzywne sygnatury. Czym więc jest współczesny design? Z definicji współczesny odnosi się do „żyjącego lub występującego obecnie”. Współczesny w swej istocie odnosi się do „chwilowej chwili”, co ilustruje, że współczesne style aranżacji wnętrz nawiązują do aktualnych trendów projektowych, jednocześnie oddając hołd przeszłości. Pochodzący z lat 70. współczesny styl jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ zapożycza elementy z kilku innych stylów projektowania. Dzięki współczesnemu stylowi na pewno zobaczysz nowoczesne elementy wraz z tradycyjnymi nutami inspirowanymi Art-Deco i futurystycznym designem.

Innym ważnym aspektem współczesnych stylów projektowania wnętrz jest to, że stale się rozwijają. W przeciwieństwie do innych stylów, które zwykle są poświęcone konkretnemu wyglądowi, czasowi i duchowi, współczesny styl odnosi się do stylów zyskujących dziś na popularności. Przyglądając się współczesnym stylom wystroju wnętrz, zauważysz neutralne palety, zakrzywione linie i wyraźny minimalizm.

 

CO TO JEST NOWOCZESNY DESIGN?

Kiedy przedstawiamy różnice między współczesnością a nowoczesnością, zdefiniujmy, na czym polega nowoczesny design. Nowoczesne style aranżacji wnętrz składają się z wielu różnych wcieleń, co czyni je nieco bardziej złożonymi w definiowaniu. W najprostszym sensie nowoczesny design nawiązuje do odzwierciedlenia ruchów sztuki współczesnej we wnętrzach domu.

Koncepcje nowoczesnego stylu, mające korzenie w skandynawskiej i niemieckiej architekturze i wzornictwie, są zdecydowanie bezproblemowe i proste. Meble i wystrój skupiają się na wykorzystaniu neutralnych materiałów i ziemistych kolorów, eliminując niepotrzebne detale. A jeśli chodzi o współczesne style aranżacji wnętrz, możesz zobaczyć hity kolorystyczne. Jednak przy nowoczesnych stylach aranżacji wnętrz nacisk kładziony jest na zastosowanie monochromatycznych kolorów i pozbawionych wzorów fabrykacji osadzonych wśród bielonych pomieszczeń.

WSPÓŁCZESNE VS NOWOCZESNE

Oto podstawowe wyglądy, elementy i cechy charakterystyczne definiujące różnice między współczesnym a nowoczesnym wzornictwem.

  • Nowoczesny design zawiera elementy drewniane i przyjazne dla ziemi. W celu utrzymania opływowego wyglądu i stylu oraz aby przestrzeń nie wydawała się kliniczna, nowoczesne style aranżacji wnętrz zwykle wykorzystują znaczną mieszankę naturalnych materiałów. Należą do nich kamień, drewno i skóra – sztuczna lub prawdziwa. Podczas gdy współczesne style projektowania wnętrz obejmują podobną koncepcję wykorzystania naturalnych materiałów, zwykle łączy się je z betonem, stalą i innymi elementami inspirowanymi przemysłem.
  • Nowoczesne elementy dekoracyjne mają zazwyczaj określoną funkcję . Większość elementów dekoracyjnych używanych w nowoczesnym wzornictwie często ma cel, podczas gdy dekory o współczesnym stylu wystroju wnętrz skupiają się bardziej na formie i estetycznym uroku.
  • Koncepcja współczesnego stylu jest bardziej płynna . Ponieważ termin „współczesny” odnosi się do „życia chwilą”, ten styl jest bardziej płynny i stale się rozwija. Te projekty są eklektyczne, ponieważ czerpią inspiracje i stylistyczne wskazówki z różnych epok. Z drugiej strony, nowoczesna koncepcja projektowa podąża za ścisłym formatem minimalizmu, równowagi i czystych linii.
  • Nowoczesne przestrzenie zwykle nie są surowe ani zimne. Pomimo tego, że nowoczesny design stawia na minimalizm, większość nowoczesnych przestrzeni nie wymaga zimnych lub ostrych odcieni. Zamiast tego są wypełnione mnóstwem naturalnych i ciepłych neutralnych. Z drugiej strony, współczesne style wnętrzarskie mają w sobie śmiałą surowość, taką jak monochromatyczna czerń i biel, choć na kole barw może też przeskakiwać z jednej skrajności w drugą.
  • Współczesne projekty mebli są nieco bardziej krzywe . Chociaż nowoczesne meble projektowe preferują proste i mocne linie, koncepcje projektowe współczesnych mebli mają bardziej organiczną sylwetkę. Współcześnie zaprojektowane meble to zazwyczaj mieszanka komfortu i wyrafinowania ze świeżym wyglądem i stylem. Metale, takie jak nikiel, stal nierdzewna i chrom, są również popularne wśród mebli o nowoczesnym stylu.
  • Nowoczesne kolory mają bardziej ziemiste odcienie . Palety kolorów są jednym z najbardziej wyrazistych elementów we współczesnym i nowoczesnym wzornictwie. Współczesne style aranżacji wnętrz mają tendencję do trzymania się bardziej surowego podniebienia czerni i bieli oraz szarości. Można wprowadzić inne kolory, ale zazwyczaj są to czyste i nasycone odcienie, takie jak indygo, czerwień i pomarańcz. Nowoczesne kolory wzornicze skupiają się jednak na naturalnych odcieniach i zawierają odcienie turkusu, brązu, rdzy i zieleni.

Ponieważ współczesne style aranżacji wnętrz nieustannie ewoluują do tego, co najnowsze, zwykle wybierają różne elementy, których nie można wykorzystać w nowoczesnym designie.

Dodatkowo, zarówno współczesne, jak i nowoczesne koncepcje stylistyczne korzystają z elementów geometrycznych, dlatego ich koncepcje projektowe są zwykle podobne pod wieloma względami. W nowoczesnym pokoju może to być geometryczna oprawa oświetleniowa, podczas gdy we współczesnym pokoju byłaby to wielkoformatowa rzeźbiarska oprawa oświetleniowa zamontowana na szeregu wyeksponowanych belek na białym suficie.

JAKIE SĄ PODOBIEŃSTWA?

Trudno powiedzieć, który jest bardziej popularny między współczesnym a nowoczesnym wzornictwem, ponieważ współczesne style projektowania wnętrz zawierają kluczowe nuty z nowoczesnych stylów projektowania wnętrz. W rzeczywistości nowoczesny współczesny wystrój wnętrz i obecne współczesne projekty mają wiele podobieństw, ponieważ oba projekty preferują prosty, minimalistyczny i edytowany wygląd z czystymi i eleganckimi liniami. Oto najczęstsze podobieństwa między współczesnym a nowoczesnym wzornictwem.

  • Estetyka jest zarówno minimalna. Oba projekty mają czyste linie architektoniczne i zero błysku. Charakteryzują się prostymi projektami architektonicznymi, które prezentują wyrafinowaną i ponadczasową elegancję.
  • Oba mają wrażenie otwartej przestrzeni . Aby stworzyć wrażenie przestronności, zarówno współczesne, jak i nowoczesne style aranżacji wnętrz przyjmują koncepcję otwartego planu piętra. W tej koncepcji kuchnia często łączy się z jadalnią lub salon łączy się z kuchnią. Daje to jednocześnie przestronną i wygodną przestrzeń życiową.
  • Żaden styl nie preferuje ozdobnych wzorów . Zarówno współczesne, jak i nowoczesne projekty preferują prosty i uporządkowany wygląd, ponieważ mają tendencję do unikania ciężkich elementów i ozdobnych projektów.
  • Umeblowanie ma odsłonięte nogi . Zarówno w stylu współczesnym, jak i nowoczesnym, meble takie jak sofy, podnóżki i krzesła mają zwykle gołe nogi i smukłe podstawy. Oba style podkreślają również meble, które mają odblaskowe powierzchnie, takie jak odsłonięte szkło i metale. We współczesnych i nowoczesnych meblach znajdziesz również wiele naturalnych materiałów drewnianych, od stolików z metalową podstawą po belki architektoniczne i surowe drewniane blaty z odzysku.
ładne mieszkanie

Podsumowanie.

Rzeczywiście, istnieje kilka podobieństw i nakładających się elementów między stylem współczesnym i nowoczesnym, co może wyjaśniać, dlaczego te terminy są często źródłem zamieszania dla nowicjuszy w świecie projektowania wnętrz.

Zamieszanie współczesnego i nowoczesnego designu trwa do dziś, ponieważ nie istniał nieaktualny zestaw reguł dla wszystkich form sztuki. Częściowe zamieszanie polega również na tym, że elementy nowoczesnego designu z połowy wieku są ostatnio włączane do współczesnych projektów. Niezależnie od wybranego stylu projektowania, nasi projektanci wnętrz w Decor Aid pomogą Ci w precyzyjnym urzeczywistnieniu współczesnego lub nowoczesnego wyglądu Twojego domu.